Zapeklité komponenty kancelářských židlí I. - kolečka, područky

Zveřejněno v: Kancelářské křesla a židle Zhlédnutí: 1085

Také znáte ten pocit paniky, když si chcete vybrat v obchodě či na internetu zboží a v záplavě technických pojmů se ztratíte, takže nakonec nekoupíte nic a odcházíte se slovy, že si to ještě rozmyslíte? 

 

     Jestli se v tomto poznáváte tak je tento článek určen pro Vás. Pokusím se zde ty nejzákladnější pojmy  z oblastni kancelářských židlí a křesel trošku vysvětlit ,  především kolečka, mechaniku a područky. 
     Začneme tím nejjednodušším - kolečka. V prvé řadě je třeba si uvědomit, jestli je podlaha, kde bude židle využívána, tvrdá ( dlažba, lino, dřevěná podlaha)  nebo měkká (koberce) a podle toho vybrat  kolečka na tvrdou nebo měkkou podlahu. Další  věc už je ryze designová a to je velikost koleček. Standardně je průměr  kolečk 50 mm, ale je možné použít i kolečka Trend, která mají průměr 65 mm. 

           

     Dále musíme u kancelářské židle zvolit područky. Nejčastěji se setkáte s označením PP a PU područky. PP jsou plastové područky a PU polyuretanové područky. Jednoduše řečeno plastové jsou tvrdší. Po té se zaměříme na to, co všechno od područek očekáváme, to znamená jaká nastavení jednotlivé područky umožňují. 
A navýběr máte tyto:
Pevné područky Vám neumožní žádné nastavení. Jsou pevně spojeny s židlí a nelze s nimi manipulovat. 

   
U stavitelných područek je možné nastavit pouze výšku.


Pak jsou tady područky 2D , u kterých lze nastavit výšku a navíc je tu rotace vrchní části područky.

   
Područky 3D už mají větší variabilitu. Jednak je to nastavení výšky, rotace vrchní části a je zde možný i horizontální posuv, tzn. posunutí područky dopředu či dozadu. 

  
A jsme u posledního typu a tím je 4D područka. U této lze nastavit vše jako u 3D područky a navíc je tu funkce horizontálního posuvu celé područky od sedáku.

     Kolečka a područky máme za sebou a zbývá asi ta nejdůležitější a zároveň i nejsložitější část a to je výběr mechaniky. Vzhledem k tom, že toto téma je trochu obsáhlejší, budu se mu věnovat v samostatném článku příště. 

    Pokud si nevíte rady, napište nám. Rádi se Vám budeme věnovat a s výběrem pomůžeme. 
info@3dkancelar.cz

Nevíte si rady?

Kontaktujte nás od 7-17h, každý všední den.