3 typy pro zařízení zasedací místnosti

Zveřejněno v: Kancelářský nábytek Zhlédnutí: 881

Dříve než se pustíte do zařizování zasedací místnosti, je třeba si uvědomit za jakým účelem ji budete využívat. Může se jednat o obchodní schůzky, firemní jednání, školení zaměstnanců, prezentace, atd. Jinak bude vypadat konferenční místnost určená pouze pro jednání s obchodními partnery a jinak pro školení zaměstnanců. Rovněž je třeba se zamyslet nad tím, kolik lidí bude zasedací místnost využívat.  

1. konferenční stoly

Do zasedací místnosti určené jen pro jednání s obchodními partnery si můžeme dovolit investovat do designového nábytku, který nás bude reprezentovat. Zvolený nábytek by měl korespondovat s celkovým image firmy. Naproti tomu zasedací místnost určenou pro školení, firemní porady nejlépe vybavíme praktickými menšími stoly, s kterými můžeme lehce manipulovat a přemisťovat je dle momentálních potřeb. Většina porad a jednání se dnes neobejde bez využití elektroniky. Proto je důležité myslet na zabudování zásuvek nebo zásuvkových panelů do stolových desek.

2. konferenční židle

Na jednací židle v zasedací místnosti budou kladeny vysoké nároky. S ohledem na četnost využití je třeba zohlednit obzvláště nosnost židle a odolnost potahového látky proti otěru. Nosnost určitě ne pod 100 kg ! Židle s nižší nosností jsou spíše pro děti. Židle musí být pohodlná! Minimálně s polstrovaným sedákem. Nestojíme o poposedávající nervozní posluchače kroutící se na tvrdé židli.

V současném sortimentu nalezneme množství krásných a pohodlných konferenčních židlí a křesel např. s kolečky, s otočným křížem, s lyžinovým rámem atd. Plastové židle působí elegantně, vzdušně a moderně, ale volte je pouze tam, kde jednání budou krátká.

                             

3. nábytek

V místnosti zařízené pouze jednacími stoly a židlemi se nebudeme cítit dobře a rozhodně to nebude místo, které nás bude reprezentovat. Pokud nám ale prostory nedovolují se v tomto směru více odvázat, minimálně je potřeba jednací místnost vybavit věšákem, věšákovovu stěnou nebo šatní skříní. Není nic trapnějšího než povalující se svršky na stolech, volných židlích a okenních parapetech. Pokud při prezentacích využíváte techniku, je vhodné pořídit uzamykatelnou skříň k jejímu uskladnění.

                   

Nevíte si rady?

Kontaktujte nás od 7-17h, každý všední den.