Recepce - vizitka firmy

Zveřejněno v: Kancelářský nábytek Zhlédnutí: 907

     Recepce je dominantním místem každé instituce nebo společnosti a vypovídá o firmě jako takové. Je to první místo, se kterým se návštěvník firmy setkává a kde si také během prvních pár okamžiků vytvoří názor. Pocit při vstupu do firmy a první pohled na recepci může zákazníka značně ovlivnit v tom, zda bude nebo nebude s firmou spolupracovat. Je proto velmi důležité vzhled recepce nepodceňovat. Nemůžeme ovlivnit, co si lidé myslí, můžeme však první dojem obrátit ve svůj prospěch tím, že vytvoříme přívětivé a reprezentativní prostředí vstupní zóny. 

     Recepce a přilehlé prostory jsou vhodným místem, kde se mohou objevit unikátní designová řešení. Recepce by měla působit elegantně a profesionálně a zároveň být praktická pro personál zajišťující každodenní provoz. Měla by odrážet image budovy a podporovat kulturu a značku svých nájemců a v neposlední řadě by měla pomáhat návštěvníkům se zorientovat.Proto už při vstupu do firmy je třeba navodit příjemnou atmosféru, dbát na design produktu a vybrat exkluzivní materiál, který bude zároveň splňovat požadavky odolnosti.

 

           

 

Velikost, desing a materiál recepce

 

     Základem pro výběr recepce je dobře si promyslet jednotlivé konstrukce stavebních dílů. Dnes je již nepřeberné množství nábytku do recepce a je možnost vybírat z velkého množství různých rozměrů, barev a designu.

 

     Design a zařízení recepce má za úkol splnit jak praktické, tak estetické požadavky, které budou vyhovovat všem, a to za plného provozu.

Vzhled a design samotného recepčního pultu je určován aspekty, které vycházejí z požadavků zákazníka, ale i prostoru, kde bude pult umístěn.

 

 

     Ve větších firmách se předpokládá zvýšený počet osob a to jak personálu, tak i návštěvníků, a proto je potřeba, aby recepce byla dostatečně velká a vzdušná. Všude okolo by mělo být dostatečně místa, aby prostor nepůsobil stísněně. Kdo plánuje mít velkou recepci, měl by také přemýšlet nad vizuální stránkou, která podpoří originální design, mohou to být například různé dekorativní prvky nebo světelné efekty.

 

     Naopak v menších firmách mnohdy stačí menší útulná recepce, kde bude nábytek složen z recepčního pultu, kartotéky, kancelářských křesel, případně konferenčního stolku.

 

 

     Klíčový je rovněž výběr materiálu. Vizuální kvalitu velkých ploch recepcí a pultů podpoří originální design jako je aplikace dekorativních motivů na lamino desek či různé světelné efekty, které přispějí k určité exkluzivitě. Zajímavým materiálem může být corian – umělý kámen, který je vizuálně atraktivní a navíc vysoce odolný. Nejčastěji se však prodávají standartní recepce z lamina, což může být kancelářský stůl a nástavba, který je běžně využíván pro oddělení prostor a bariéru (mzdové účtárny, sekretariáty a jiné prostory v organizacích), běžné provozovny (kadeřnictví, solária, masážní salóny apod), matriky v obcích, pokladny apod.

 

     Recepce, podobně jako kancelářský nábytek a kancelářské židle jsou výraznou součástí  sortimentu. První pohled patří čelu recepce, které bývá designové - prosklené, s plexisklem, se zajímavým dekorem laminátu nebo leské HPL desky. Pro zdůraznění jsou často recepce s osvětlením, podle provedení s bílým světlem nebo barevným, které se dá nastavit na požadovaný odstín. Jedná se o LED osvětlení, které je energeticky velmi úsporné.

 

     Ze sortimentu kancelářského nábytku si můžete vybrat různé druhy recepčních pultů. Mají vnitřní část využitelnou jako běžný kancelářský nábytek a navíc zakrývají běžné kancelářské potřeby umístěné na stole. K recepčnímu stolu patří rovněž běžné kancelářské doplňky ke zvýšení komfortu pracovních stolů – svod na kabely, vedení kabelů, držák PC, vozík na PC, výsuvná deska na klávesnici, pojízdný nebo pevný kontejner, apod. Kontejnery mohou zahrnovat tužkovník, dělící příčky nebo možnost použít závěsné pořadače. V zázemí recepce lze maximálně využít nízké skříňky otevřené nebo s dveřmi, které lze využít pro kancelářskou techniku, písemnosti, případně i pro dekoraci. Vysoké skříně se využívají obvykle na šanony a další kancelářské potřeby, šatní skříně slouží jako zázemí pro pracovníky.

 

     Součástí místnosti, kde je umístěn recepční pult, by měla být sedací souprava pro návštěvníky, křesílka a konferenční stolek. Návštěva by měla mít k dispozici také věšák nebo věšákovou stěnu. Pokud se do recepce nevejde sedací souprava, postačí konferenční stůl a jednací židle. Nejčastěji se však prodávají standardní recepce z lamina, což může být kancelářský stůl a nástavba, který je běžně využíván pro oddělení prostor, jak je zmíněno výše.

 

 

Základní body pro návrh recepce

Reprezentativní recepční pult

Tvar – půdorys recepčního pultu vychází z dispozice prostoru. Klasické jsou pulty obdélníkové, modernější s oblými hranami nebo různě prolamované. Pult může být lineární (tvar L) nebo částečně uzavřený (tvar C).

Materiál – trendem je dřevo, sklo, corian. Tyto materiály nabízejí osvědčená řešení i možnost netradičních tvarů.

Velikost – zohledňuje možnosti prostoru a počet zaměstnanců na recepci

Odolný a trvanlivý sedací nábytek

  • Vysoké zátěži společného prostoru odolá pouze kvalitní nábytek uzpůsobený pro komerční využití 

  • Kvalita zpracování a potahového materiálu Vám zaručí, že se čalounění neošoupe

  • Nábytek by měl být modulární a poskytovat různé možnosti uspořádání

Autor: ivg

Nevíte si rady?

Kontaktujte nás od 7-17h, každý všední den.