Hýčká Vás Váš zaměstnavatel?

Zveřejněno v: Kancelář Zhlédnutí: 907

      Dávno pryč jsou doby, kdy nám v zaměstnání stačil pracovní stůl a nějaká ta židle. Jak se zvyšují nároky zaměstnavatele na své zaměstnance , zvyšují se i nároky zaměstnanců na pracovní vybavení a s tím i spojené zázemí.

Co vše je IN ve světě a jak Vás zaměstnavatel může hýčkat?  

     Parkování

     Kancelářské prostory umístěné v centru města s ideální dostupností si velké starosti s dopravou dělat nemusí. Zpravidla je zajišťuje město v rámci veřejné a místní dopravy.

     Nemálo pracovních míst se ovšem nachází na odlehlejších místech, kde buď veřejná doprava nejezdí vůbec nebo v časových intervalech, které nevyhovují. . V takových případech mnoho zaměstnanců využívá jako dopravní prostředek vlastní auto a zajištění parkování je bonus k nezaplacení. Často se stává, že parkovací místa má pouze managment. Ostatním pak nezbývá nic jiného než jezdit dokola a doufat, že se někde nějaké to místečko najde.

 

      Kolárny

      Stále více se setkáváme s tím, že jako dopravní prostředek ve městech je využíváno kolo. Bohužel mnoho lidí vnímá kolo jako sportovní náčiní a lidé přijíždějící na kole do zaměstnání jsou pro ně exoti. Přesto tohoto dopravního prostředku využívá stále víc lidí a vedení firmy s tím musí počítat.

Všichni cyklisté proto přivítají s nadšením, pokud jejich firma má zřízenou zabezpečenou kolárnu.

 

      Šatny

      Sebemoderněji a vkusně zařízená kancelář ztrácí na atraktivitě, pokud není kam uložit osobní věci. Kabelky, tašky, kabáty a bundy se různě povalují na židlích a pod stolem.

      Pokud je kancelář ve stylu open-space nepůsobí dobře ani přeplněné věšáky, které se pod množstvím oděvů prohýbají. Menší kanceláře pro dva-tři lidi je možné vybavit šatní skříní a je po starostech. Ve velkých kancelářích to ovšem možné není, jelikož šatní skříně pro více lidí by zabraly mnoho potřebného místa. Oddělený prostor pro uložení svršků nebo šatna tento problém vyřeší.

 

      Kuchyně

      I v práci musíme jíst. Svačiny rozložené po pracovním stole nejsou zrovna to pravé ořechové a odér linoucí se místností může naše kolegy obtěžovat.

     Řešením jsou oddělené kuchyně spojené s malou jídelnou, kde se v klidu můžeme najíst, ohřát si oběd, uvařit kávu. V menších kancelářích je možno využít minikuchyně oddělené například paravánem nebo příčkou.

 

      Odpočinková místnost

      V době přestávky bychom neměli čas trávit za pracovním stolem. Potřebujeme zrelaxovat, na chvíli vypnout, takzvaně dobít baterky. K tomuto účelu jsou zřizovány odpočinkové místnosti.

      V takové místnosti se musíme cítit pohodlně a příjemně. Je možno ji zařídit pohodlnými křesly, relaxačními křesly, masážními křesly, televizí, stolním fotbalem atd. Meze se nekladou. Důležité je, abychom ve chvíli pauzy práci vypustili z hlavy.

 

A jak to vypadá u Vás? Jak se Váš zaměstnavatel o Vás stará? Napište nám.

 

Podobné články podle Tagů

Nevíte si rady?

Kontaktujte nás od 7-17h, každý všední den.