Zajistěte dítěti zdravá záda

Zveřejněno v: Dětský nábytek Zhlédnutí: 577

     Děti sjou naše budoucnost a chceme pro ně to nejlepší. A hlavně chceme, aby byly zdravé.

     Spoustu věcí můžeme ovlivnit, a protože jsme na stránkách s nábytkem veďme své děti ke správnému sezení. Podstatně jim tak zkavlitníme život. 

     Úkolem rodičů je dítě stimulovat již od nejútlejšího věku k pravidelnému a pestrému pohybu a věnovat čas také pozorování dítěte při pohybu, hře i sezení. Při nesprávném držení těla se snižuje osobní výkon, děti jsou neklidné, nemohou se soustředit plně na práci. Dlouhodobé přetížení může vést k bolestem hlavy, zad, paží a nohou.

 

Rychlost růstu dítěte se mění. Nejrychleji roste do 3,5 roku věku, potom se průběh růstu snižuje. Kolem 12. a 13. roku je průměrná výška dívek větší než průměrná výška chlapců, změna pak nastává kolem 14. roku. 

Vadné držení těla může přejít ve skoliozu, což je nemoc, kterou u nás trpí 1/3 dětí. 

        

Skolioza je rodiči často podceňována, ale je nutné přiznat, že na počátku vývoje této nemoci je velmi obtížné si jí všimnout. Nespoléhejte na včasné zachycení skoliozy u pediatra na preventivních prohlídkách, preventivní prohlíkdy jsou jednou za dva roky a v růstovém období se může skolioza za dva roky výrazně zhoršit. Bohužel v dospělosti pak může způsobovat opravdu vážné potíže. 

 

Rostoucí židle a stoly jsou skvělou a rozumnou investicí

Díky rostoucí židli a klinicky prověřenému ergonomickému řešení bude vaše dítě sedět zdravěji , investice do zdraví je tedy jasná. Z ekonomického hlediska šetří rostoucí nábytek finance rodičů, protože neustále roste s vašim dítětem a slouží již od 4 let dítěte až do dospělosti. Získáte tak kvalitní zdravé sezení s minimálními náklady na jeden den sezení.

      

V naší nabídce najdete dětské rostoucí židle, které se stanou ideálním ergonomickým společníkem pro děti všech věkových kategorií. Jsou vyvinuty s důřrazem na zdravé sezená v širokém spektru postav a díky potřebným nastavením je správné sezení mnohem jednodušší.

Rostoucí židle mají nejen krásný design a mnoho praktických funkcí, ale především splňují přísná kritéria , hygienické požadavky a bezpečnost je samozřejmostí. Vybrat si můžete i z široké nabídky kvalitního čalounění se speciální úpravou pro znečištění, což jako rodiče určitě také oceníte. Sami si nastavíte výšku sedací plochy, její šířku a hloubku, sklon sedadla, sklon opěradel. Správné sezení ovlivní i prostor pod sedadlem, zorné podmínky.

Ať už si vyberete rostoucí židle FREAKY s easy click systémem nastavení, židle MYPONY s 4paprskovou základnou s integrovanoou oporou pro nohy nebo rostoucí židle FUXO, ACTIKID, MYFLEXO či SMARTY, všechny nabízejí dlouhou dobu použitelnosti při vysokém komfortu sezení. 

Rostoucí stoly z naší nabídky jsou stejně vyjímečné. Okamžitě vás nadchne pečlivě promyšlený design, ale hlavně spousta praktických funkcí, které z nich vytvoří dokonalé společníky nejen pro učení. Samozřejmě i rostoucí stoly myslí na bezpečnost. Díky speciálním ochranným dílům nehrozí při naklápění desky stolu ke skřípnutí prstů, zaoblené tvary předchází úrazům. 

Naše nabídka rostoucích židlí a stolů je od tradičního českého výrobce, který dodává nábytek i pro zdravotnické interiéry a jeho výrobky mají dlouhodobý vliv na fyzickou i psychickou pohodu. 

Nevíte si rady?

Kontaktujte nás od 7-17h, každý všední den.