Balanční židle

Zveřejněno v: Kancelářské křesla a židle Zhlédnutí: 855

Chraňte si zdraví vsedě účinnou prevencí

Člověk je v podstatě konstituován tak, aby se hýbal, měl by ujít 30 kilometrů za den. Místo toho trávíme většinu dne vsedě a zdravotních problémů přibývá. Sezení se stalo v našem životě dominující činností. Sedíme více, než spíme. Prosedíme více než jednu třetinu dne. Ráno sedíme u snídaně, potom v autě do práce, za stolem v kanceláři, na obědě a večer pak doma u televize nebo v restauraci.

Na našich stránkách jsme se již několikrát věnovali správnému sezení. Mohli jste si přečíst o zdravém sezení, o rostoucích židlích, zda je lepší sedět nebo stát. Je to téma hodně důležité, lidmi podceňované, protože málokdo si uvědomuje, že příliš mnoho času stráveného vsedě zvyšuje dokonce i riziko předčasné smrti – tak ukazují výzkumy.

Všechno kolem nás se neustále mění a vyvíjí, a to šílenou rychlostí. Pro naše optimální přežití se musíme přizpůsobovat změnám jak tělesně, tak duševně, protože rychlý vývoj vpřed nemusí znamenat pro člověka vždycky výhodu. S nedostatečně rychlou adaptací dochází k výraznějšímu poškozování fyzického těla, které se daleko rychleji opotřebovává v důsledku nerovnoměrného používání svalů, kostí a vaziva.  Mentálně to vnímáme jako únavu, potlačení fyzických schopností, nechuť překonávat překážky, sníženou koncentraci.

 

Intelektuální schopnosti dávají však člověku šanci najít řešení i v této situaci.

Zkuste prodloužit dobu, než Vás postihnou potíže. Nevěřte, že nejlepší řešení je mast proti bolesti nebo pilulka. Chraňte si zdraví vsedě účinnou prevencí.

Nejlepší je více se hýbat, jenže ne každý den máme na cvičení čas. A tak se hledají stále nová řešení.

 

Balanční židle – zdravé sezení, u kterého zároveň cvičíme.

Balanční sezení nabízí způsob, jak alespoň několikrát denně (třeba i krátkodobě) svá záda a svaly aktivovat a posílit a celkově se vyrovnat, aniž bychom museli přerušit svou práci.  

         

 

Při sezení na balančních židlích dochází k posílení hlubokých břišních svalů, balanční sezení má také velký vliv na funkci lymfatického a krevního oběhu. Otoky končetin, vznik trombóz, únava, bolesti hlavy a špatné trávení vás rázem přestane trápit. Změna pozice umožní roztažení hrudního koše a tím napomáhá bráničnímu dýchání, na které přes den zapomínáme. 3D sedák umožňuje lepší pohyblivost pánve, trupu a horních končetin, snižuje problémy se ztuhlými rameny a šíjí.

Balance sama zajistí podvědomé zapínání různých svalů a hledání pohodlné polohy sedu.

 

 Pokud sedíme například 8 hodin v práci, tak bychom měli minimálně 3 krát za den zapnout balanční mechanismus, dále pak využívat synchronní mechanismus k vpřed-vzad pohybu, včetně nastavení odporu díky váhové regulaci. Také změna výšky sedu při balančním sezení je důležitá. Nastavení područek, hloubky sedáku, bederní či hlavové opory, to vše zvyšuje kvalitu sezení.

Když máte pocit pohodlí, když vás nebolí hlava ani záda, a když nohy při sedavém zaměstnání neotékají, zlepší se i kvalita vašeho života.

Vyberte si z naší nabídky balančních židlí a chraňte si své zdraví účinnou prevencí.

 

 

 

 

 

 

Nevíte si rady?

Kontaktujte nás od 7-17h, každý všední den.