Potřebujete poradit? +420 606564375 (po-pá 8:00 - 16:00)
0
Balanční židle
Balanční židle
08.04.2019

Chraňte si zdraví vsedě účinnou prevencí

Člověk je v podstatě konstituován tak, aby se hýbal, měl by ujít 30 kilometrů za den. Místo toho trávíme většinu dne vsedě a zdravotních problémů přibývá. Sezení se stalo v našem životě dominující činností. Sedíme více, než spíme. Prosedíme více než jednu třetinu dne. Ráno sedíme u snídaně, potom v autě do práce, za stolem v kanceláři, na obědě a večer pak doma u televize nebo v restauraci.

Zajistěte dítěti zdravá záda
Zajistěte dítěti zdravá záda
25.01.2019

     Děti sjou naše budoucnost a chceme pro ně to nejlepší. A hlavně chceme, aby byly zdravé.

     Spoustu věcí můžeme ovlivnit, a protože jsme na stránkách s nábytkem veďme své děti ke správnému sezení. Podstatně jim tak zkavlitníme život. 

Novinky 2018
Novinky 2018
13.06.2018

V letošním roce jsme pro Vás připravili několik novinek, které již nyní můžete na našich stránkách objednávat.

Hýčká Vás Váš zaměstnavatel?
Hýčká Vás Váš zaměstnavatel?
20.11.2017

      Dávno pryč jsou doby, kdy nám v zaměstnání stačil pracovní stůl a nějaká ta židle. Jak se zvyšují nároky zaměstnavatele na své zaměstnance , zvyšují se i nároky zaměstnanců na pracovní vybavení a s tím i spojené zázemí.

Co vše je IN ve světě a jak Vás zaměstnavatel může hýčkat?  

Kancelářské zlo
Kancelářské zlo
31.08.2017

Jason Fried, autor knihy Práce na dálku, napsal:  

"Největšími narušiteli práce jsou meetingy a manažeři." 

Riziková kancelář
Riziková kancelář
16.08.2017

        Zdravotní problémy související s prací v kanceláři jsou záludné v tom, že se neprojeví ihned, ale zlomyslně čekají , a to někdy i několik let, než nám dají o sobě vědět. Dlouhou dobu si ani neuvědomujeme, že proces poškození zdraví již začal a máme pocit, že nás se to netýká. A pak to příjde. Úporné bolesti zad, ztuhlá bolestivá šíje, bolesti hlavy, poškozený zrak, syndrom karpálního tunelu a další.

      Až dvě třetiny pracovníků v kancelářích mladších 45 let se léčí na některou z chorob způsobenou špatnými návyky při práci u počítače. 

Sedět nebo stát? Využijte Sit-Stand
Sedět nebo stát? Využijte Sit-Stand
20.06.2017

       Dítě se učí sedět mezi 6. a 9. měsícem života. Stát zkouší o chvilku později. Jsou to tedy schopnosti, které v životě získáme jako jedny z prvních. Batolata sedí i stojí správně. Přesně vědí, co mají dělat, zapojují správné svaly, nehrbí se. V průběhu života tyto schopnosti ztrácíme. Naučte se znovu ovládat svoje tělo a zdokonalte svůj postoj i pozici na židli.

Průzkum zaměstnanců – téma kancelář
Průzkum zaměstnanců – téma kancelář
12.06.2017

       Tento průzkum byl proveden organizací ABSL (Association of Business Service Leaders in the Czech Republic) a téma znělo ideální kanceláře a jejich vlastnosti. Jedná se o podrobný on-line průzkum zaměstnanců z center sdílených podnikových služeb z Prahy, Brna, Ostravy a Plzně a je to jeden z největších průzkumů tohoto druhu v České republice. Bylo získáno více než 1400 odpovědí.

Klasická kancelář nebo open space?
Klasická kancelář nebo open space?
05.06.2017

        Když si zařizujete svůj byt, děláte to s láskou a vybavíte jej tak, abyste se v něm cítili dobře a příjemně. Stejně tak kupujete novou postel. A co kancelář? Po posteli je to místo, kde trávíme nejvíce času. Hezky zařízená kancelář přispívá k dobré náladě, radosti z práce a tím i k lepším pracovním výkonům, což vede k větším ziskům firmy.

        V administrativních prostorách pracuje stále více lidí. Jsou ale tyto prostory bezpečné? Co mohou způsobovat? Jaké mohou být následky práce v kanceláři? V ČR má 70% lidí sedavé zaměstnání, pojďme se tedy podívat na několik statistik.

  • Sezení v kanceláři (nečinnost) způsobuje 9% předčasných úmrtí. Lidské tělo není stavěno na dlouhodobé sezení, což si málokdo uvědomuje.

  • Sedavé zaměstnání zvyšuje o 93% riziko trombózy.

  • Až 90% času tráví lidé v Evropě v interiérech, kde jsou vystaveni působení rizikových látek.

  • 67% lidí sedí v kanceláři nesprávně.

  • Zabiják stres je důvodem pětiny odchodů ze zaměstnání, až pětkrát zvyšuje počet pracovních úrazů a nehod, je důvodem až 30% nemocí.

Do zdravotních statistik se ale práce v kancelářích většinou nepromítnou. Jsou skryté a patří mezi civilizační choroby.

Čekárny a čekání v nich
Čekárny a čekání v nich
26.05.2017

Čekali jsme a čekali. Všichni. Nevěděl snad ten psychiatr, že čekání je jedna z věcí, které dohánějí lidi k šílenství? Škvár“

(Charles Bukowski)   

 

          Když se nad tím zamyslíte, je skutečně překvapující, kolik času v životě stráví člověk čekáním na něco, co se má stát. V dnešní době, zdá se, není dost času na nic, a pokud při čekání myslíme na to, co všechno jiného nestihneme, může být čekání utrpením. Někdo vypočítal, že Němci stráví 4,7 miliardy hodin ročně v dopravních zácpách, což se celkem rovná pravděpodobné délce života asi sedmi tisíc lidí. Američané zase stráví cca 37 bilionů hodin za rok čekáním ve frontě.

          Čekání je součástí našeho života a je jenom na nás, jak ho strávíme. Jestli dostaneme hysterický záchvat a zkazíme den i jiným lidem nebo se na čekání připravíme a podle toho se zařídíme. Pravdou ale je, že netrpělivost a nuda se často stávají spouštěčem stresu a někdy i poněkud dramatického chování. O tom, jak to může v extrému dopadnout, když člověku v koloně rupnou nervy, je vidět třeba ve filmu Volný pád v hlavní roli s Michaelem Douglasem.

 

1 2 3
1 2 3
1 2 3