Tělu přirozené, zdravé a pohodlné sezení umožňují ergonomická (anatomická) křesla a židle.
Ale co vše taková křeslo musí mít, aby skutečně již částečně poškozenou páteř napravilo nebo předešlo jejímu poškození provázející silné bolesti?
1. Opěrka hlavy
Ergonomický podhlavník zabrání napětí krční části páteře. Je stavitelný.Podle svých potřeb můžeme nastavit výšku a úhel záklonu.
2. Opora hrudní páteře
Udržuje hrudní páteř v tělu přirozené pozici a nedovolí její vybočení či zhroucení. Zamezuje napětí v ramenou, bolesti v mezilopatkové oblasti páteře, píchání na hrudníku.
3. Opěrka bederní páteře
Asi nejčastější zdravotní problémy způsobuje špatná opora bederní páteře. Proto bederní opěrka se správným anatomickým tvarem je nutnou součástí každé ergonomické židle.
4. Redukce zatížení kostrče
Dlouhodobé sezení v nesprávné pozici zatěžuje i kostrč. Stálým tlakem na tuto část těla dochází k jejímu vybočení a náprava takto byť malého poškození je velmi bolestivá a nepříjemná. Redukce zatížení kostrče tento stálý tlak omezí a předejde potížím.
5. "Kontrolka" správného sezení
Většina kancelářských židlí se v zadní částí sedáku se zvyšuje. Celkově to nutí tělo k předklonu. Korektor správného sezení zvyšuje pohodlí a přitom nedovolí tělu sedět nesprávně. Pomůže držet páteř v anatomicky přirozeném tvaru aniž by bylo komfortní sezení narušeno.
Je zajímavé jaké procento lidí raději řeší důsledky.
Tisíce utracené za masáže, rehabilitace, cvičení..... dlouhodobé nemocenské, které nás rovněž oberou o příjmy, trvalé následky s doživotním omezením hybnosti.
Přitom existují možnosti jak těmto nepříjemnost předejít. Investice do zdraví se vyplatí vždy!